Oyun Kuralları

Dyatlov

Administrator
Yönetici
26 Ocak 2020
94
6
8
Merhaba The HomeKO War | Hyperion oyuncuları!

Başlıca Bilinen Oyun Kuralları
1-) Oyun içi yetkililere hakaret:
Oyun içerisinde hiçbir yetkiliye lan ,oğlum, hakaret , argo vb şeklinde konuşamazsınız onlarda size konuşamaz konuşmalarınızı tamamen saygı çerçevesinde yapmanız gerekmektedir.

2-) Dolandırıcılık:
Oyun içerisinde dolandırıcılık yaparak oyun eşyası , hesap çalmak veya çalma girişiminde bulunmak yasaktır.

3-) Hesap Güvenliği:
Hiçbir kimse kendi bilgilerini arkadaşlarıyla , yakın dostları vb kişilerle paylaşamaz. Paylaştığı taktirde olabilecek herşeyin sorumluluğunu kabul etmiş olurlar.

4-) İllegal Program kullanımı:
Oyun içerisinde hertürlü 3. Party yazılım ve program kullanmak yasaktır, Oyun içerisinde izin verilen Yazılımlar Mouse/Pedal benzeri Donanım entegreli tuş kombinasyonu yapan yazılımlardır. Bunun dışındakiler yasaktır.

5-) Küfür Hakkında:
Oyunumuzun içerisinde Aile ve Dini ve Irk'i ve siyaset yapmak, değerlere küfür etmek yasaktır.Kişiye Yönelik küfürlere Müdahale edilmeyecektir.Aile bireylerine veyahut dini değerlere Küfür eden şahıs hakkında gerekli işlem yapılıcaktır.

6-) Item Dağıtımı/Reklam/Kötüleme:
Item Dağıtımı , Item Dağıtıyorum , Oyunu Bıraktım, Şu server, Bu Server , Koxp var, Sw kapancak, Patlayacak gibi vs vs şeyler... Propaganda ve yanlış anlaşılacak şeyler yazmak süresiz Ban Sebebidir. Item dağıtımından gelen itemleri bize bildirmez iseniz buda ban sebebidir. Uyarı verilmeksizin banlanır.

7-) TL / Kontur Item ve Karakter satisi
Öncelikle oyuncu arasında TL ile Kc alım/satımı kesinlikle yasaktır.
İtem ve karakter satımları için CSS (Cyper ring) almak zorundasınız aksi taktirde tespit edildiğinizde hesabınız kapatılır.
GB Alım satımlarınızı yapabilirsiniz karışılmıyor bu konuya, sadece oyundan All Chat/Shout,Whisper vb kullanarak yazmak yasaktır.
GB satışını forum alım/satım bölümünü kullanınız.

8 -) TL ile Knight Cash Alımı:
Bayilerimiz dışında farklı kimselerden gerçek para tutarlarınca KnightCash alınmamalıdır.

9 -) Oyunda Lure,Mob Çekmek:
Genie altındakilere yaratık çekmek yasaktır.(Hapis,devamlı şekilde yapılırsa cezanın boyutuda artmaktadır.)

10- ) Çeşitli Bağlantılar aracılığı ile dolandırma:
Fake site sayfalar açarak oyuncuları PM/Letter yolu ile yönlendirek bu bağlantılara hesap ve item çalma suçtur. GM insiyatifince cezalandırılır.

11-) Kendini GM olarak veya GM yakını olarak tanıtma:
insanları mağdur etme veya bu tarz girişimlerde bulunmak süresiz hesap kapatılması ve computer ban'ı.
Eğer birisi size GM'yim veya arkadaşıyım gibi kelimeler kullanıyorsa direkmen Facebook Sayfamızdan yada Forumda Şikayet Bölümüne İletiniz. chat loglarına bakıp işlem yapılacaktır.

12-) Moradonda oyun huzurunu bozmaya yönelik davranışlar:
TS Basmak / Clanca toplanıp propaganda yapmak süresiz ban sebebidir.

13-) Klanlar ve Sembolleri:
Klan isminde veya amblem de (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / argo ibare kullanmak, telif hakkiyla korunan marka, ve benzeri kelimeleri kullanmak, Oyun yetkililerinin ismini her hangi bir şekilde veya başka kullanıcıların ismini kotu niyetli kullanmak da dahil, ancak tamamı bunlar ile sinirli olmamakla birlikte.

14-) Oyun yetkililerinin isimlerini taklit etmek:
Oyun yetkililerin isimlerini taklit etmek, karakter isminde (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / rencide edici ibare kullanmak, telif hakkıyla korunan marka, v.b kelimeleri isim olarak kullanmak da dahil, ancak bunlar ile sınırlı olmamakla birlikte.

15-) GM’ ler oyunda yardım için bulunmaktadırlar;
Eğer oyun içerisinde onlardan bir isteğiniz veya yardımına ihtiyacınız olur ise, lütfen sabırlı ve kibar olunuz.

16-) Kraliyet Hakkında:
Hiçbir sekilde Oyun içi ticaret, Hakaret, sahisi rencide edicek sözler, Spam/Flood, Boss lar için yardim çagrisinda bulunamazlar, Bunun sonucunda kraliyetleri silinecektir.Krallar Krallık Süresi Boyunca "NTS" , "NCS" Atamaz.Krallar kendi eşyalarından etkinlikler yapabilir.

17-) Forum Chat:
Herhangi bir şekilde Sell > Buy yazılamaz yazanlar forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinde server kötüleyici veya aşşağılayıcı şekilde davranışlar da aynı şekilde cezalandırılır. Gerekilirse Oyundan bile banlanır.

18 -) Oyun İçersindeki Buglar:
Oyun içersinde bulduğunuz bugları gmlere bildirmelisiniz bu bugları kullanıp kendi adınıza fırsata çevirerek insanların hakkına süistimel edenler gmler tarafından cezalandırılır. Örneğin bug kullanarak duvar içlerine girerek farm yapmak gibi.

19- CSW Şartları Ve Kuralları:
CSW'de yapılan object bug 'u kullanan kişiler gerekli şekilde cezalandırılacaktır.
CSW'De yapılan hileler hiç bir şekilde taviz verilmeden gerekli şekilde ceza alıcaklardır ve taş kesildiğinde ve bir clan veya bir kişi taşı son anda hile veya bug ile aldığında csw iptal edilecek csw sahibi olmayacaktır.
CSW'yi bu şekilde buga sokmak veya iptalini sağlayan kullanıcı hiç bir şekilde oyuna erişimi sağlanmamak üzere cezalandırılacaktır.


TÜM OYUNCULAR KURALLARI OKUMUŞ SAYILACAKTIR.
 
Moderatör tarafında düzenlendi: